Montaż brodzika Stabilsound Plus® na podbudowie stabilizująco-wygłuszającej

0
593
15 listopada 2022

Przed montażem brodzika sprawdź dokładnie szczelność układu odpływowego. Pozwoli to zyskać pewność, że brodzik będzie działał bez najmniejszego problemu gdy przytwierdzisz wszystkie elementy do podłogi w łazience na stałe.

 

Instalacja brodzika Stabilsound Plus® firmy Schedpol krok po kroku:

  1. Do montażu oraz podcięcia brodzika będziesz potrzebować: poziomicy, piano-kleju albo kleju do płytek, obciążenia wynoszącego minimum 25 kg, śrubokrętu, markera/ołówka/długopisu, miary oraz wyrzynarki.
  2. Odmierz dokładnie syfon, żeby móc podciąć brodzik w odpowiednim miejscu.
  3. Kolejnym krokiem jest wyznaczenie miejsca cięcia panelu oraz zabezpieczenie okolicy cięcia taśmą. Pozwoli to na bezproblemowe przeprowadzenie rur odpływowych oraz zainstalowanie odpływu.
  4. Wykonaj wycięcie na rurę odpływową za pomocą wyrzynarki przystosowanej do cięcia tworzyw.
  5. Nadszedł czas na montaż próbny brodzika aby sprawdzić czy wykonane podcięcie jest odpowiedniej wielkości. To również moment na sprawdzenie czy po zainstalowaniu uszczelki syfonu będzie możliwe sparowanie jej z zabezpieczeniem dookoła.
  6. Jeżeli wszystko gra przystępujemy do trwałego montażu produktu. Po pierwsze należy przygotować podłogę – odkurzyć ją i dobrze wyczyścić oraz odtłuścić aby piano-klej lub klej montażowy nie odchodził od powierzchni glazury. Należy nanieść odpowiednią ilość kleju montażowego na podłogę aby bezpiecznie i trwale przymocować zakupiony brodzik Schedpol do podłoża. Pamiętaj o dokładnym wypoziomowaniu brodzika. Żeby zrobić to perfekcyjnie skorzystaj z przygotowanej poziomicy.
  7. Kolejnym krokiem jest instalacja syfonu. Sprawdź czy wszystko pasuje i jest szczelne, a następnie dokręć śrubki w celu zamontowania całości w stabilny sposób.  
  8. Na czas schnięcia kleju brodzik należy dociążyć na całej powierzchni za pomocą przedmiotu ważącego co najmniej 25 kilogramów, może to być np. worek z zaprawą czy cementem. Ciężar powinien pozostać na brodziku przez tyle czasu, ile producent piano-kleju zaleca do jego całkowitego wyschnięcia.
  9. Pora na zasilikonowanie wszystkich powierzchni styku brodzika ze ścianami oraz podłożem. Pamiętaj aby zrobić to dokładnie, gdyż są to najbardziej wrażliwe na ew. przeciekanie miejsca. Wystarczy poczekać na wyschnięcie silikonu i gotowe – Twój nowy brodzik jest gotowy do użycia!

Wystarczy dziewięć kroków aby cieszyć się wyjątkową jakością i funkcjonalnościami brodzika Stabilsound Plus® marki Schedpol we własnej łazience.

 

W ofercie firmy Schedpol dostępne są brodziki w wielu różnych rozmiarach, kształtach oraz kolorach i fakturach powierzchni. Spora część naszych produktów wykonana jest w technologii Stabilsound Plus®. Jakie korzyści daje jej zastosowanie w brodzikach marki Schedpol?

Technologia Stabilsound Plus®:

– Skutecznie wygłusza dźwięk spadającej wody – aż o 40%.

– Izoluje termicznie i pozwala na dłużej utrzymać powierzchnię przyjemnie ciepłą.

– Zapewnia ochronę przed bakteriami, grzybami oraz pleśnią.

– Usztywnia konstrukcję, stabilizuje i wyraźnie zwiększa wytrzymałość brodzika.

– Zapewnia 100% stabilności na każdym centymetrze produktu.

– Upraszcza montaż brodzika w łazience i skutecznie chroni hydroizolację pomieszczenia.

 

Schedpol – komfortowe i bezpieczne rozwiązania dla łazienek od 1981 roku.