Nie wyrzucaj, naprawiaj

0
221
5 lutego 2024
A może by tak… po prostu naprawić uszkodzony brodzik albo wannę?

Wyobraź sobie, że urządzasz wymarzone mieszkanie – projektujesz wnętrze, kupujesz wyposażenie, ekipa remontowa szpachluje ściany, maluje, kładzie płytki, instaluje brodzik… Po przeprowadzce okazuje się jednak, że podczas montażu któryś z fachowców uszkodził jego powierzchnię.  

Sytuacja może być zgoła inna – wiadomo przecież, że drobne wypadki zdarzają się każdego dnia. Komu bowiem nigdy nie spadła słuchawka prysznicowa, flakon perfum czy butelka z płynem pod prysznic na brodzik czy wannę? Zwykle przykrym efektem takiej sytuacji jest widoczne gołym okiem uszkodzenie powierzchni, które nie tylko wygląda nieestetycznie, ale też w konsekwencji doprowadzić może do przeciekania brodzika czy wanny.

Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom wgniecenie, wykruszenie czy odprysk zarówno powierzchni akrylowej, jak i emaliowanej nie musi wiązać się z koniecznością wymiany brodzika albo wanny. Naszą ofertę wzbogaciliśmy o innowacyjny produkt – zestaw naprawczy Quick Repair Kit. Dzięki niemu możesz naprawić uszkodzenie powierzchni, które powstało zarówno podczas montażu brodzika czy wanny, jak i ich codziennej eksploatacji. Produkt nadaje się do naprawy zarówno powierzchni akrylowych, jak i emaliowanych.

Co zawiera zestaw Quick Repair Kit?

– Tworzywo naprawcze „A” o pojemności 15ml w kolorze odpowiadającym powierzchni brodzika lub wanny – do wyboru masz kolory: Smooth White (biały, RAL9003), White Stone (biały kamień, RAL9003), Cement Stone (cementowy kamień, RAL7038), Grey Stone (szary kamień, RAL7012), Anthracite Stone (antracytowy kamień, RAL 7016) oraz Black Stone (czarny kamień, RAL9004).

– Utwardzacz oznaczony jako „B”.

– Buteleczkę, dzięki której wymieszasz składnik „A” oraz „B”.

– Wodne papiery ścierne o ziarnistości 800 oraz 1500.

– Patyczek do wymieszania składników na jednolitą masę.

Naprawianie powierzchni brodzika lub wanny krok po kroku:
  1. Ostrożnie otwórz opakowanie.
  2. Dobrze oczyść powierzchnię w miejscu, które będziesz naprawiać.
  3. Wymieszaj składniki zgodnie z załączoną instrukcją: do połowy komponentu „A” dodaj 4-6 kropli komponentu „B”.
  4. Zakręć buteleczkę i wymieszaj składniki potrząsając nią energicznie.
  5. Po otwarciu buteleczki nanieś odpowiednią ilość gotowego płynu na uszkodzone miejsce w taki sposób, aby płyn wypełnił cały ubytek.
  6. Pozostaw do utwardzenia na minimum 12 godzin, a najlepiej na dłużej.
  7. Zabezpiecz okolice naprawianej powierzchni taśmą malarską.
  8. Zeszlifuj nadmiar produktu za pomocą dołączonych do zestawu papierów ściernych o ziarnistości 800 oraz 1500.
  9. Oczyść naprawianą powierzchnię brodzika lub wanny i gotowe!

Wgniecenie, wykruszenie, odprysk? Z zestawem Quick Repair Kit naprawisz ubytek w kilkanaście godzin – samodzielnie i bez wydawania dużych pieniędzy. Co ważniejsze – jest to rozwiązanie proekologiczne. Zamiast wymieniać brodzik czy wannę na nowy model, masz szansę nadać im drugie życie i korzystać z produktów przez kolejne lata.

Jeżeli chcesz na własne oczy zobaczyć, jak szybko i sprawnie naprawisz drobne ubytki w brodziku prysznicowym lub wannie, zobacz film, który specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy: 

Korzystając z zestawu naprawczego Quick Repair Kit przyczyniasz się do ochrony środowiska naturalnego, a przy okazji oszczędzasz czas i pieniądze. Drobną naprawę brodzika lub wanny możesz wykonać samodzielnie, a cały proces zajmie Ci zaledwie kilkanaście godzin. Szczegóły dotyczące produktu znajdziesz na stronie https://www.schedpol.pl/produkt/zestaw-naprawczy-quick-repair-kit/.