Ścianki prysznicowe

Technologie wykonania Systemów zabudowy

Zadaniem realizowanym przez wytwarzane przez Schedpol ścianki prysznicowe jest oddzielenie strefy prysznicowej od pozostałej przestrzeni łazienki. To nowoczesne, praktyczne i estetyczne wyposażenie łazienek, które pozwala na dowolną konfigurację kabiny, dostosowując ją do specyfiki i wielkości wnętrza. Prostota montażu i możliwość skutecznej ochrony suchych miejsc przed chlapiącą wodą to kolejne aspekty, które przekonują do skorzystania z tego rozwiązania.

Zalety ścianek prysznicowych

Każda dostępna w naszej ofercie ścianka prysznicowa ma właściwości hydrofobowe, dzięki czemu krople wody szybko po niej spływają, zamiast się zatrzymywać na jej powierzchni. W rezultacie znika ryzyko nadmiernego gromadzenia się wilgoci, co ma pozytywny wpływ zarówno na mikroklimat, jak i stan techniczny ścian oraz sufitów w łazience. Nadmierna wilgotność może bowiem szkodzić samopoczuciu i prowadzić do wykwitów pleśni i grzybów, czemu zapobiega wyposażenie, które dostarczamy jako producent – firma Schedpol.

Ścianki prysznicowe wykonano z materiału, który wyróżnia się dużą porowatością i bardzo dobrą wytrzymałością. Również lekkość należy uznać za zaletę tego tworzywa – dzięki niej transport i montaż wyrobów staje się łatwiejszy, a gotowa konstrukcja ma minimalny wpływ na strukturę pomieszczenia. Tak samo ważna jest odporność na gnicie, butwienie i inne procesy biochemiczne, które mogą być potencjalnie szkodliwe dla materiału. Zachęcamy do osobistego przekonania się o wszystkich zaletach prezentowanego wyposażenia łazienek, które oferujemy jako producent – firma Schedpol.