Montaż obudowy podpłytkowej Lunona do wanien prostokątnych i półokrągłych | SCHEDPOL Schedline®

0
399
15 października 2022

Solidna obudowa

Obudowa podpłytkowa Lunona to innowacyjne rozwiązanie umożliwiające szybkie, profesjonalne i bezproblemowe obudowanie wanny wybranymi płytkami. Obudowa może zostać zainstalowana w zaledwie godzinę – zarówno w opcji zabudowy prostej, jak i z podcięciem LED.

Zalety obudowy Lunona

Obudowa firmy Schedpol to idealne rozwiązanie do Twojej łazienki. Dlaczego produkt ten jest tak wyjątkowy? Pasuje do większości wanien dostępnych na rynku, umożliwia bezpośrednie glazurowanie, a przy tym pozwala uzyskać trwałą i solidną zabudowę. Nadaje się zarówno do wanien z akrylu, jak i stali. W razie potrzeby istnieje możliwość szybkiego demontażu bez uszkodzenia płytek.

Montaż krok po kroku

Przed przystąpieniem do montażu należy dokładnie zmierzyć wysokość wanny na nóżkach, jej długość oraz szerokość. W kompletnym zestawie, dzięki któremu zainstalujesz obudowę podpłytkową Lunona otrzymasz: kliny dolne, kliny dystansowe, narożnik oraz trzy panele obudowy.
Po wypakowaniu obudowy z kartonowego pudełka zaznacz na niej wymiary wanny, które wcześniej odmierzyłeś – długość, wysokość i szerokość. Za pomocą nożyka do tapet dotnij obudowę do pożądanej wielkości i połącz wszystkie części ze sobą. Dzięki fabrycznym nacięciom zadanie to jest bardzo łatwe. Obudowa daje się bez problemu formować, co pozwala na perfekcyjne dopasowanie jej do kształtu wanny. Z pozostałych części obudowy wytnij kotwy montażowe, dzięki którym przytwierdzisz produkt do wanny. Po dopasowaniu obudowy do kształtu posiadanej wanny miejsce łączeń zabezpiecz pianką montażową. To samo zrób pomiędzy ścianą a obudową. Po wyschnięciu pianki usuń jej nadmiar za pomocą ostrego nożyka. Teraz czas na pokrycie obudowy klejem do płytek i ułożenie wybranej glazury. Pamiętaj, że zawsze masz możliwość demontażu obudowy w całości bez niszczenia glazury.

Schedpol – komfortowe i bezpieczne rozwiązania dla łazienek.