Nośnik – trwała i stabilna zabudowa wanien prostokątnych

0
523
27 marca 2023

Nośniki od ponad czterdziestu lat umożliwiają szybki i trwały montaż wanien oraz bezproblemowe oklejanie ich glazurą. W ofercie firmy Schedpol dostępne są nowoczesne nośniki, które pozwalają poczuć wyjątkowy komfort podczas codziennych kąpieli, zapewniając przy tym dużą stabilność wanny.                                                                                                                   

Informacje na temat produktu

Moduł główny nośnika o numerze seryjnym 1.001 można dowolnie wydłużać wybierając przedłużki dostępne w naszej ofercie pod numerem seryjnym 1.002. Jeden komplet elementów wydłużających pozwala zwiększyć wymiary nośnika o 10 centymetrów. Do wanien o większych rozmiarach można skompletować zestawy zawierające moduł główny oraz taką liczbę kompletów, która pozwoli idealnie dopasować nośnik do długości wanny.

Montaż krok po kroku

Montaż nośnika marki Schedpol jest bardzo prosty i możliwy do wykonania w pojedynkę. Pierwszym etapem jest rozpakowanie produktów oraz ułożenie nośnika na podłodze. Następnie od góry wsuwamy tyle elementów przedłużających, aby cały nośnik miał długość wanny. Nie jest to trudne zadanie, gdyż wszystkie elementy idealnie do siebie pasują.

Po stworzeniu nośnika o odpowiedniej długości wykonujemy podcięcie na rurę odpływową oraz sam odpływ, który zainstalujemy w wannie. Dosuwamy nośnik do ścian, przy których chcemy zainstalować wannę. Następnie nakładamy wannę na nośnik i sprawdzamy czy wszystkie elementy są równe. Kolejnym krokiem jest podłączenie odpływu do rury i sprawdzenie szczelności zestawu. Następnie nakładamy klej na spód nośnika i przyklejamy do powierzchni płytek znajdujących się na podłodze. Sprawdzamy czy nośnik jest zainstalowany prosto i instalujemy odpowiednie dystanse. Następnie zabezpieczamy ranty wanny od spodu za pomocą taśmy izolacyjnej. Piankę montażową nakładamy na elementy nośnika, które będą stykały się z wanną. Pozostaje już tylko nałożenie wanny i odczekanie aż klej zwiąże. Następnie możemy przystąpić do oklejania nośnika wybranymi przez siebie płytkami. Miejsca styku wanny ze ścianą zabezpieczamy silikonem, aby woda się pod nią nie dostawała.  

Podstawowe zalety nośników stabilizujących marki Schedpol:

– trwały materiał, stabilna zabudowa,

– wysoka wytrzymałość konstrukcyjna,

– bezpośrednie oklejanie glazurą,

– łatwy, szybki montaż,

– nośniki pasują zarówno do wyrobów akrylowych, jak i stalowych,

– bez konieczności wiercenia i stosowania kotw (zapewnione bezpieczeństwo hydroizolacji),

– zapewnienie wyjątkowej stabilności posadowionej na nośniku wannie.

Schedpol od ponad czterdziestu lat dostarcza nowoczesne i sprawdzone rozwiązania do łazienek.