Zalety brodzików prysznicowych z konglomeratu

0
1813
12 grudnia 2020

Aktualne trendy aranżacji wnętrz łazienkowych to zwrot w stronę naturalnych materiałów wykończeniowych lub takich, które wyglądają naturalnie i wprowadzają powiew przyjemnej atmosfery do pomieszczenia. Stąd właśnie ogromna popularność brodzików konglomeratowych w ostatnich latach. Konglomerat jest mieszanką składników mineralnych oraz tworzyw sztucznych. Takie połączenie sprawia, że materiał ten jest stosunkowo twardy i miły dla oka. W przypadku brodzików konglomeratowych uwagę warto zwrócić na ich minimalistyczny design, który wpisuje się w aktualne trendy. Brodziki wykonane z konglomeratu mogą także przybierać różne kolory i faktury. Najczęściej są produktami niskimi, przez co tworzą harmonijną całość z podłogą w pomieszczeniu. Konglomerat, z którego wykonywane są brodziki nazywa się też czasem lanym marmurem lub sztucznym kamieniem. Wierzchnia warstwa brodzików konglomeratowych wykonana jest natomiast z żelkotu, którego grubość nie przekracza 1 mm. Warto wiedzieć, że pomimo swoich wzmacniających właściwości, żelkot jest materiałem, który stosunkowo łatwo jest uszkodzić, a także odbarwić np. za sprawą farby do włosów czy szminki do ust. O brodziki wykonane z konglomeratu należy dbać, regularnie spłukując je po kąpieli, a także nie dopuszczając do kontaktu ze żrącymi płynami do czyszczenia łazienek.

Pochylając się nad brodzikami konglomeratowymi nie można nie wspomnieć o kilku istotnych wadach, o których należy wiedzieć przed zakupem tego typu produktów. Brodziki wykonane z lanego marmuru bardzo łatwo ulegają pęknięciom oraz uszkodzeniom, które powstać mogą zarówno podczas transportu produktów, jak i np. w wyniku upadku szamponu czy słuchawki prysznicowej na jego powierzchnię. Warto również pamiętać o dużym ciężarze samych produktów, który utrudnia ich samodzielny montaż w łazience. Brodziki wykonane z konglomeratu są droższe od odpowiedników wytworzonych z materiałów innego rodzaju, jak chociażby z akrylu.

 

Zalety brodzików prysznicowych z konglomeratu

 

Nowe spojrzenie na brodziki konglomeratowe

Biorąc pod uwagę powyższe wady oraz zalety brodzików konglomeratowych, warto zdecydować się na zakup brodzika wykonanego z opracowanego w laboratorium badawczym marki Schedpol, innowacyjnego materiału kompozytowego jakim jest Stonicryl®. Modele brodzików, które wykonane zostały ze Stonicrylu® są niezwykle wytrzymałe – odporne na uderzenia udarowe oraz uszkodzenia mechaniczne wynikające z upadku brodzika z dużej wysokości. Na uwagę zasługuje niewielka waga produktów, dzięki czemu ich transport jest ekologiczniejszy – poziom emisji CO2 zostaje zmniejszony o ponad 40%. Produkty dostarczane są do klientów jako wygodne paczki, więc nie ma problemu z wielkim gabarytem opakowania, a karton trafić może bezpośrednio do recyklingowanych śmieci.  

Brodziki wykonane z materiału kompozytowego Stonicryl® (podobnie jak produkty konglomeratowe) dostępne są w różnych kolorach oraz strukturach powierzchni, dzięki czemu możemy puścić wodze fantazji i zakupić dokładnie taki produkt, jaki w 100% pasował będzie do naszej łazienki.

Zalety brodzików prysznicowych z konglomeratu