„Zielony” Schedpol

0
1599
30 września 2020

"Zielony" Schedpol

 

Wszyscy wiemy jak w dzisiejszym świecie ważna jest ekologia i zrównoważony rozwój.
Zobowiązuje nas to do dbania o naturalne środowisko, w którym żyjemy równocześnie pamiętając o naszej przyszłości.

W dzisiejszym wpisie pokażemy, że my również jesteśmy Eko i chcemy się tym pochwalić. Wydaje się, że firma produkująca między innymi brodziki i wanny jest mało ekologiczna nie wspominając już o zrównoważonym rozwoju a jednak jest to bardzo mylne stwierdzenie. Zaraz postaramy się to udowodnić.

"Zielony" Schedpol

Eko-odpowiedzialni

Stawiamy na segregację źródłową na każdym etapie produkcji czyli taką, która bierze pod uwagę skład chemiczny odpadów. Stosujemy recykling pre-consumer tzn. odzyskujemy materiały, które stały się odpadem zanim trafiły do odbiorców. Biorąc pod uwagę te składowe wyłania nam się zarys polityki ekologicznej firmy. Gospodarkę odpadami możemy określić jako gospodarkę cyrkulacyjną, która ma na celu zmniejszenie ilości odpadów poprzez ich recykling oraz ponowne przetworzenie i wykorzystanie.

Eko-oszczędni

Zawsze staramy się, aby środki używane przez nas były bezpieczne dla środowiska. Większość półproduktów nie wpływa na warstwę ozonową oraz na efekt cieplarniany. Materiały produkcyjne w naszej firmie są w 100% recyklingowane. Pozwala to na zmniejszenie ilości odpadów produkowanych w naszej firmie.

"Zielony" Schedpol

Eko-rozważni

Ostatnimi laty dużo mówi się o styrenie i jego negatywnym wpływie na środowisko oraz życie i zdrowie ludzi. Mając to na uwadze nasza firma od początku postawiła na wyrób form aluminiowych, które w każdej chwili mogą zostać poddane recyklingowi. Do tego wykorzystując odpowiedni dobór materiałów oraz dostępne technologie ograniczyliśmy jego emisję w znacznym stopniu.

Eko-świadomi

Każdy z nas wie jak ważne jest ograniczenie emisji CO2. Duża ilość CO2 uwalniana jest do atmosfery z transportu w szczególności samochodami ciężkimi. Podczas transportu produktów z kompozytu ograniczyliśmy emisję dwutlenku węgla o ponad 40 % względem produktów z konglomeratu. Porównując wagę 20 sztuk wyrobów z naszego kompozytu do wagi takiej samej ilości wyrobów z konglomeratu zauważamy, że produkty z kompozytu są o ponad 50% lżejsze.  Dzięki temu zaoszczędzamy 54% miejsca regałowego co wpływa pozytywnie na komunikację, przestrzeganie zasad składowania i realizacji zamówień.

Eko-odpowiedzialni

Wiele z firm ukazuje swoje podejście do ekologii tylko jednowymiarowo zapominając, że środowisko to także ludzie. Pracownicy w naszej firmie ograniczają produkcję odpadów plastikowych wykorzystując kubki papierowe lub wielorazowego użytku. Dodatkowo na terenie całej firmy rozmieszczone są tabliczki przypominające o gaszeniu światła oraz oszczędzaniu wody.

Nie zapominamy również o nabywcach naszych wyrobów. Dlatego też każdy produkt, który ma kontakt ze skórą posiada atest higieniczny. Wszystkie nasze atesty i certyfikaty oraz dostępne technologie znajdziesz na naszej stronie www.schedpol.pl/  oraz Facebook