Brodziki kompozytowe, czyli jakie?

0
2709
24 października 2020

Brodziki kompozytowe to jedno z najmłodszych osiągnięć w dziedzinie technologii sanitarnych, jednak bardzo szybko zaczynają zyskiwać na popularności. Zarówno zagraniczni, jak i polscy producenci brodzików poszerzają swoje oferty o funkcjonalne i estetyczne produkty wykonane z kompozytu. Technologia pozwala na stworzenie brodzików kompozytowych w różnych kolorach czy o różnej strukturze powierzchni. Produkty te tworzy się bowiem bardzo odpornych warstw polimerów i mineralnych komponentów. Aby mieć pewność, że brodzik kompozytowy na długo zachowa swoje właściwości, warto zdecydować się na produkty pochodzące od renomowanych producentów, np. polskiej firmy Schedpol z Międzychodu, która w produkcji brodzików kompozytowych poszła o krok dalej, opracowując w laboratoriach badawczych innowacyjny materiał kompozytowy – Stonicryl®. Opatentowany przez Schedpol materiał kompozytowy charakteryzuje się świetnymi właściwościami – jest odporny na uderzenia, zadrapania, działanie promieni UV oraz wszelkiego rodzaju odbarwienia. Proces technologiczny pozwala stworzyć idealnie gładką powierzchnię brodzika lub powierzchnię o strukturze kamienia.

Brodziki kompozytowe, czyli jakie? Brodziki kompozytowe, czyli jakie?

Stonicryl® zastosowany jest obecnie we wszystkich seriach brodzików marki Schedpol oraz Schedline Collection, które wykonane zostały w technologii Stabilsound Plus®. Dzięki zastosowanym technologiom udało się aż o 60% zmniejszyć wagę brodzika, co pozwala na łatwiejszą logistykę, magazynowanie, a także szybkie i sprawne zainstalowanie produktu we własnej łazience. Materiał kompozytowy zapewnia również pełną hydroszczelność strefy prysznicowej oraz świetną izolację termiczną samego brodzika, pozwalającą na komfortową kąpiel. Brodzik jest również łatwy w pielęgnacji, posiada bowiem higieniczną powierzchnię Easy to clean® oraz antybakteryjną Antibac®. Materiał jest w pełni bezpieczny dla zdrowia i środowiska, co potwierdzone zostało uzyskanym atestem PZH. Dzięki zastosowaniu kompozytu Stonicryl® udało się zminimalizować wysokość całkowitą produktów, która może wynosić  zaledwie 3 centymetry, przy jednoczesnym odczuwalnym zwiększeniu ich wytrzymałości. Nie można nie wspomnieć o tanim transporcie oraz ochronie środowiska – forma paczek zamiast palet pozwala o 50% zredukować emisję CO2 w procesie logistycznym. Brodziki wykonane z materiału kompozytowego Stonicryl® dostępne są obecnie w kolorach: White (gładkie lub stone), oraz Anthracite i Black (o fakturze naturalnego kamienia), ale już niebawem dostępne będą w innych kolorach.

Brodziki kompozytowe, czyli jakie?   Brodziki kompozytowe, czyli jakie?   Brodziki kompozytowe, czyli jakie?   Brodziki kompozytowe, czyli jakie?    Brodziki kompozytowe, czyli jakie? 

 

                Szukając idealnego brodzika spośród produktów wykonanych z kompozytu naprawdę warto zainteresować się brodzikami wykonanymi ze Stonicrylu® – materiału, który ma jeszcze więcej zalet od tradycyjnego kompozytu, a jednocześnie pozbawionym charakterystycznych wad, takich jak: duża waga, podatność na stłuczenia czy powstawanie odprysków zarówno podczas transportu, jak i codziennego użytkowania.