WYGODNA ŁAZIENKA DLA DUŻEJ RODZINY

0
2154
29 sierpnia 2019

Łazienka to jedno z najważniejszych pomieszczeń w każdym domu. Przeciętnie każdy z nas spędza w niej niecałą godzinę dziennie – jest to czas przeznaczony zarówno na kąpiel, czynności higieniczne, jak również pranie czy inne codzienne obowiązki. Załóżmy, że nasza rodzina to nie standardowy model 2+1 czy 2+2, ale np. 2+4 albo że mieszkają z nami nie tylko dzieci, ale i rodzice (dziadkowie tychże dzieci). Jeżeli dysponujemy jedną łazienką, możemy mieć problem związany z jej dostępnością, co szczególnie trudne i denerwujące jest o poranku, gdy szykujemy się do pracy, jak i wieczorem, gdy wspólnie kończymy dzień. Wtedy zwykle wszyscy chcą naraz skorzystać z łazienki. W jaki sposób urządzić pomieszczenie tak, aby sprzyjało dużej rodzinie i aby każdy z domowników mógł z niego swobodnie skorzystać, nie blokując dostępu innym?

WYGODNA ŁAZIENKA DLA DUŻEJ RODZINY

Osobna toaleta

Jeżeli to możliwe, warto oddzielić toaletę od łazienki. Jeżeli jesteśmy na etapie projektowania domu czy planowania generalnego remontu wnętrza, warto rozważyć stworzenie dwóch osobnych pomieszczeń. Zwykle na samą toaletę wystarczy miniaturowa powierzchnia, ew. wydzielenie z łazienki 2-3 metrów kwadratowych albo rezygnacja ze schowka czy garderoby. W toalecie wystarczy zainstalować muszlę sedesową i umywalkę. To wszystko! Tak naprawdę nie potrzebujemy więcej elementów, a zyskujemy dodatkowy komfort na co dzień. Zwykle jednak mamy do dyspozycji tylko jedno pomieszczenie, które łączy ze sobą funkcjonalność toalety oraz łazienki.  

WYGODNA ŁAZIENKA DLA DUŻEJ RODZINY

Podwójna umywalka w łazience

Jeżeli nasza łazienka jest odpowiednio duża, idealnym rozwiązaniem będzie zainstalowanie podwójnej umywalki lub dwóch mniejszych niezależnych umywalek. Pozwoli to swobodnie korzystać z łazienki przez dwie osoby, co docenią zarówno kobiety (zabiegi kosmetyczne czy makijaż), jak i panowie (golenie się i zabiegi higieniczne). W ten sposób poranna toaleta wyraźnie się skróci, a do skorzystania z łazienki nie będą tworzyć się długie kolejki.

WYGODNA ŁAZIENKA DLA DUŻEJ RODZINY

Dobre rozplanowanie przestrzeni

Zwykle w ferworze porannych przygotowań związanych z wyjściem do pracy nie mamy czasu zastanawiać się, gdzie znajduje się konkretny produkt czy kosmetyk. Dlatego też niezwykle istotne jest ergonomiczne rozplanowanie poszczególnych urządzeń, preparatów czy akcesoriów w taki sposób, aby jednocześnie wszystko znajdowało się pod ręką, a dodatkowo było z dala od zasięgu dzieci. Idealnie, gdyby w bliskiej odległości od lustra wisiała suszarka czy lokówka, a wszelkie kosmetyki, z których korzystamy na co dzień – krem do twarzy, antyperspirant, pianka do golenia czy pasta do włosów, znajdowały się na widoku, ew. w szafce obok lustra. Do tego zadbajmy o odpowiednią ilość wieszaków oraz półek, aby można było odwiesić ręcznik po kąpieli oraz np. odłożyć biżuterię przed wejściem pod prysznic czy do wanny.

Wanna czy prysznic

W przypadku gdy z jednej łazienki korzystać będzie kilka osób, odpowiedź nasuwa się jedna – prysznic. Nikt nie będzie się wylegiwał godzinami w wannie, blokując tym samym dostępu do pomieszczenia. Jeżeli jednak pod jednym dachem mieszkają zarówno rodzice, jak i małe dzieci, warto zainwestować w wannę – najlepiej z dodatkowym parawanem nawannowym. Otrzymujemy w tej sytuacji tak naprawdę dwa produkty, które pozwolą wziąć zarówno szybki, energetyczny prysznic, jak i długą kąpiel, umożliwiając również wykąpanie małych dzieci, czy też namoczenie prania. Nowoczesne wanny Schedline Collection idealnie współgrają z parawanami nawannowymi. Dzięki klasycznej, eleganckiej, prostokątnej formie wanien Vella, Fair oraz Milos dopasujemy do nich praktycznie każdy dostępny na rynku parawan. Podczas zakupu wanny warto zaopatrzyć się w produkt z dodatkowym nośnikiem stabilizującym w zestawie. Dzięki niemu wanna będzie stabilna i bezpiecznie usadowiona na podłodze. Nośnik zapewni również zachowanie przyjemnej temperatury wody podczas kąpieli przez dłuższy czas w porównaniu ze standardową wanną. Poszczególne wanny z kolekcji Schedline występują w czterech wymiarach: 140, 150, 160 i 170 x 75 centymetrów. Dzięki temu można je idealnie dopasować do wielkości łazienki oraz własnych potrzeb. Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą wanien oraz elementów dodatkowych (w tym nośników stabilizujących).

WYGODNA ŁAZIENKA DLA DUŻEJ RODZINY

Radość i zabawa

Dzieci uwielbiają zabawę w wodzie – duża i komfortowa wanna Schedline Collection zapewni im moc wrażeń i pozwoli wykorzystać zabawki, gumowe kaczki czy samochody do wyjątkowej zabawy. Dzięki temu naszych pociech nie będzie trzeba namawiać na kąpiel, co jest dużą przewagą wanny nad prysznicem, z którego korzystanie przez dzieci nie należy do przyjemności.

Duża, wygodna wanna to również komfort dla jednej lub dwóch osób, które chcą się zrelaksować po ciężkim dniu. Wanny Schedline wykonane z akrylu są przyjemne i ciepłe w dotyku, a dodatkowo posiadają specjalna powłokę Antibac oraz Easy to Clean, dzięki czemu utrzymanie ich w czystości jest łatwe i nie wymaga dodatkowych zabiegów.

Akryl jest ponadto bardzo odpornym na uszkodzenia mechaniczne oraz przebarwienia, materiałem. Nie ulega korozji czy odkształceniom, dzięki czemu wanny Schedline Collection na długo pozostaną śnieżnobiałe i niezwykle eleganckie.

Bezpieczeństwo

O ile w przypadku łazienek użytkowanych przez singla czy parę bezpieczeństwo nie zawsze jest najistotniejszą kwestią, o tyle w sytuacji, gdy z łazienki korzystają małe dzieci albo osoby starsze, to właśnie bezpieczne przebywanie w niej powinno być naszym priorytetem. Z pomocą przychodzi specjalistyczny system SafeMase® marki Schedpol, który pozwala zwiększyć bezpieczeństwo podczas kąpieli pod prysznicem i zminimalizować ryzyko poślizgnięcia się. Skuteczność potwierdzona została specjalnym atestem.

Bezpieczeństwo to również skuteczne schowanie wszystkich środków chemicznych przed dziećmi. Powinniśmy je przechowywać na najwyższych półkach w szafie, aby dzieci nie miały do nich dostępu. Również i gniazdka elektryczne powinniśmy zabezpieczyć przy pomocy stosownych zaślepek. Zapobiegnie to wkładaniu przedmiotów do kontaktów przez małe dzieci, a tym samym porażeniu prądem.

WYGODNA ŁAZIENKA DLA DUŻEJ RODZINY

Szybkie sprzątanie łazienki

W przypadku gdy mamy w domu liczną rodzinę, często brakuje nam czasu na sprzątanie. Dlatego warto wybrać podwieszaną ceramikę – miskę sedesową czy umywalkę. Dzięki takim produktom odkurzanie i zmywanie podłóg odbędzie się szybko i bez żadnego wysiłku. Warto też zminimalizować ilość rzeczy stojących na podłodze. Wystarczy jeden dywanik łazienkowy, który zapewni nam komfort po wyjściu z wanny czy spod prysznica, wystarczy jedna stojąca szafka czy specjalny stojak na ręczniki.

Ekologia

Duża rodzina, to również większe zużycie wody oraz energii elektrycznej. Warto zaopatrzyć się w niezbędne elementy, które pozwolą skutecznie oszczędzać wodę oraz prąd, a jednocześnie obniżą comiesięczne rachunki. Warto zainwestować w perlator – urządzenie, które dzięki napowietrzaniu strumienia wody sprawia, że zużywamy o wiele mniej litrów podczas jednej kąpieli czy też mycia rąk, zupełnie tego nie zauważając. Istotne jest również oświetlenie. Jeżeli zdecydujemy się na LEDy, wtedy każda godzina włączonego światła będzie kosztować nas o wiele mniej niżeli w przypadku bardziej tradycyjnych form oświetlenia. W tym miejscu warto zwrócić uwagę na specjalne nośniki Schedpol, które posiadają wcięcie do zamontowania oświetlenia LED wokół wanny. Nie dość, że oryginalne i ciekawe designersko rozwiązanie, to jednocześnie poprawia bezpieczeństwo, oświetlając perfekcyjnie przestrzeń wokół wanny. Informacje dotyczące nośnika przygotowanego do montażu LEDów znaleźć można na stronie internetowej: https://www.schedpol.pl/produkt/nosnik-led/.

Myśląc o ekologii nie można zapomnieć o sedesie wyposażonym w system oszczędzania wody.  Nowoczesna toaleta spłukiwana może być zarówno standardową ilością wody, jak i np. połową zawartości zbiornika. W ciągu dnia to nawet kilkadziesiąt litrów zużytej wody mniej.

Pranie i suszenie

Im więcej domowników, tym naturalnie więcej prania i suszenia ubrań. Nie zawsze możemy pozwolić sobie na rozstawianie suszarki do ubrań, gdyż często nie ma na nią po prostu miejsca w naszym mieszkaniu czy domu. W takiej sytuacji idealnym rozwiązaniem jest zakup pralko-suszarki albo dwóch osobnych urządzeń, które możemy postawić jedno na drugim. W ten sposób szybko i sprawnie zarówno wypierzemy ubrania oraz np. ręczniki czy pościele, jak i je wysuszymy.

Im więcej osób, tym więcej potrzeb

Liczna rodzina, to dużo potrzeb, które musimy uwzględnić w projekcie łazienki. Duża ferajna w domu to także większa ilość miejsca, które przeznaczyć musimy chociażby na odwieszenie ręczników czy przechowywanie przyborów toaletowych. Nawet niewielką łazienkę jesteśmy w stanie zaprojektować z głową. Nowoczesne wanny Schedline Collection oraz pomocne akcesoria marki Schedpol na pewno pomogą nam wykreować pomieszczenie, w którym każdy z domowników będzie czuł się doskonale.

WYGODNA ŁAZIENKA DLA DUŻEJ RODZINY