WANNA CZY PRYSZNIC? – JAK WYBRAĆ NAJLEPSZE ROZWIĄZANIE

0
3484
30 czerwca 2017

Kabina prysznicowa czy wanna – co lepsze, fakty i mity

Podobnie jak ludzie od wieków zastanawiają się co było pierwsze: jajko czy może kura, tak i od wielu lat (a w szczególności przed planowanym remontem) zadajemy sobie pytanie: wanna czy prysznic? Świat dzieli się na zwolenników szybkiego prysznica oraz fanów wielogodzinnych, relaksujących kąpieli w wannie. Czy można połączyć te upodobania i znaleźć rozwiązanie, które usatysfakcjonuje zarówno jedną, jak i drugą grupę?

 

Często zdarzają się sytuacje gdy wybór jest prosty, bowiem podyktowany wielkością łazienki. Wtedy oczywiście nie pozostaje nam nic innego jak zainstalować w rogu niewielki prysznic. Nowe inwestycje mieszkaniowe to często mieszkania kompaktowe, więc i miejsce zazwyczaj jest ograniczone. W tym przypadku zwolennicy wanny muszą obejść się smakiem. Jeżeli jednak dysponujemy dużą przestrzenią na zagospodarowanie salonu kąpielowego albo planujemy remont łazienki, na co powinniśmy się zdecydować?

– Prysznic zajmuje mniej miejsca, umożliwiając błyskawiczną kąpiel. Jeżeli każda spędzona w łóżku o poranku minuta jest dla nas na wagę złota, warto przemyśleć tę opcję. Jeżeli jednak lubimy spędzać długie godziny w wypełnionej po brzegi wannie, powinniśmy zastanowić się nad jej zakupem. Możemy na niej  zainstalować odpowiedni parawan, który pogodzi interesy tych zabieganych, jak i ceniących sobie odpoczynek członków rodziny.

– Prysznic pozwala oszczędzić sporo wody. Z tym argumentem trudno polemizować. Przeciętna kąpiel to minimum 200 litrów wody, natomiast w trakcie prysznica zużyjemy od 50 do 100 litrów. Pomnóżmy te wyniki przez ilość domowników. Jeżeli więc chcemy zadbać o domowy budżet, a także dbamy o ekologię, wybierzmy natrysk oraz słuchawkę z wbudowanym perlatorem. Dzięki temu, że napowietrza on strumień, pozwoli nam zaoszczędzić dodatkowych kilka-kilkanaście złotych w skali miesiąca.

– Jeżeli dysponujemy jedną łazienką, a nasze gospodarstwo domowe liczy więcej niż dwie osoby, prysznic okaże się zapewne lepszym rozwiązaniem. Wanna posiada magiczną moc zakrzywienia czasoprzestrzeni. Zdarza się, że pochłania kąpiącą się osobę na godzinę albo i więcej. Jeżeli więc domownicy mają problem ze stosowaniem ustalonego wcześniej grafiku korzystania z łazienki albo wszyscy rozpoczynają dzień o tej samej porze, wybierzmy prysznic.

 

 

Wanna czy prysznic? Jak wybrać najlepsze rozwiązanie

Wanna Smooth marki Schedpol wykonana w technologii Stabilsound Plus®. 

 

– Wanna to rozwiązanie idealne dla wszystkich zakochanych. Wspólna kąpiel pozwala odprężyć się po długim tygodniu, zacieśniając przy tym więzi.

– Transparentne kabiny prysznicowe są zazwyczaj trudne do utrzymania w perfekcyjnej czystości. Pozostają na nich zacieki z twardej wody oraz pozostałości kosmetyków do kąpieli, które trudno definitywnie usunąć. Jednocześnie sam prysznic jest uważany za rozwiązanie bardziej higieniczne – wszystkie nieczystości oraz bakterie spływają bezpośrednio do kanalizacji. W przypadku wanny mogą osadzać się na jej brzegach, a także pozostawać na ciele zawsze wtedy, gdy próbujemy się wydostać z wody.

– Prysznic jest obowiązkowym rozwiązaniem jeżeli mieszkamy z osobą niepełnosprawną albo starszą. Wejście do wanny może okazać się niewykonalne dla ludzi o ograniczonej sprawności ruchowej lub też seniorów, którzy będą potrzebowali pomocy podczas wychodzenia z głębokiej wanny.

– Wanna umożliwia zażywanie kąpieli leczniczych oraz upiększających. Dodając do wody olejki eteryczne oraz produkty zakupione w aptece można nie tylko się porządnie zrelaksować ale też złagodzić bóle mięśni czy stawów, a także zniwelować nękające dolegliwości skórne. To także idealne rozwiązanie dla osób uprawiających sport aby efektywnie zregenerować ciało po treningu.

 

 

A może by tak połączyć przyjemne z użytecznym?

 

Oczywiście, są na rynku rozwiązania idealne, które łączą większość oczekiwań i potrzeb. Głębokie brodziki z serii DELOS oraz DANTE posiadają wygodne siedziska, a brodziki DELIA są bardzo głębokie, dzięki czemu umożliwiają wygodną kąpiel dzieci. Zastosowana do ich budowy technologia Stabilsound Plus® sprawia, że woda przez zdecydowanie dłuższy czas niż w przypadku tradycyjnych brodzików dostępnych na rynku, utrzymuje pierwotną temperaturę. Sam brodzik powinien być nie tylko wygodny, ale też wykonany z antybakteryjnego materiału, który pozwoli na zachowanie perfekcyjnej czystości oraz sterylności. Pamiętajmy, że brodzik jest jedynym elementem prysznica, z którym ciało człowieka ma bezpośredni kontakt. Od jego stabilności, użytych materiałów zależy nie tylko bezpieczeństwo, ale też codzienny komfort korzystania z natrysku.

 

 

Wanna czy prysznic? Jak wybrać najlepsze rozwiązanie

Wanna czy prysznic? Jak wybrać najlepsze rozwiązanie

Seria Delia marki Schedpol. Brodzik prysznicowy wysoki, wykonany w technologii Stabilsound Plus®.

 

Wybór pomiędzy wanną a prysznicem wynika często z prozaicznych powodów jak wielkość łazienki czy liczba osób w tzw. gospodarstwie domowym. Jeżeli weźmiemy pod uwagę indywidualne preferencje, to każdy z nas ma swoje przyzwyczajenia, inne oczekiwania i priorytety. Są osoby, które nad możliwość wzięcia szybkiego prysznica przedkładają błogi relaks w wypełnionej pianą wannie. Czasem nie mamy wyboru i problemy zdrowotne albo wielkość łazienki ograniczają nasz wybór do jednej tylko opcji. Niezależnie jednak od tego czy wybierzemy wannę, czy też zakupimy brodzik prysznicowy, warto zdecydować się na rozwiązanie, które pozwoli nam użytkować produkt przez długie lata. Remont łazienki to inwestycja, która powinna nam się zwracać na co dzień. Zakup elementów wyposażenia łazienki powinien być przemyślany, a na samych materiałach nie należy nadmiernie oszczędzać.