TRZY OBLICZA ŁAZIENKI SCHEDLINE

0
2686
2 maja 2019

Trendy dotyczące wyposażenia łazienek zmieniają się bardzo często. Mamy takie lata, gdy modne są wyłącznie konkretne rodzaje wanien. Po kilku sezonach do łask zwykle wracają prysznice, aby za jakiś czas znów oddać palmę pierwszeństwa wannom. Również i w temacie brodzików zarówno oczekiwania klientów, jak i obowiązujące trendy zmieniają się bardzo dynamicznie. Jeszcze kilka lat temu w prawie każdym magazynie wnętrzarskim czy katalogu mieliśmy okazję zobaczyć wyłącznie brodziki podpłytkowe, dzięki którym łazienka miała stać się minimalistyczna i niezwykle efektowna. Dzisiaj przeglądając czasopisma możemy natknąć się zarówno na zdjęcia przedstawiające łazienki, w których królują wanny wolnostojące, jak i tradycyjne, przyścienne modele. Podobnie kwestia wygląda w temacie brodzików – w aranżacjach jest miejsce zarówno na standardowe produkty o wysokości kilkunastu centymetrów, jak i na rozwiązania niewidoczne gołym okiem, a także produkty podpłytkowe czy odpływy liniowe.

TRZY OBLICZA ŁAZIENKI SCHEDLINE

Wydaje się, że rok 2019 będzie rokiem nieograniczonych możliwości jeżeli chodzi o trendy łazienkowe. Chcemy zainstalować u siebie wannę wolnostojącą? Proszę bardzo! Chcemy postawić na wannę prostokątną Schedline Milos, Fair albo Vella z nośnikiem i dołożyć do tego wygodny parawan nawannowy? Jak najbardziej! Marzy nam się ogromny, bezprogowy prysznic typu walk-in albo wolimy mieć tradycyjny brodzik? Wszystkie chwyty dozwolone. Mnogość rozwiązań oferowanych przez firmę Schedpol, dostępnych również w ramach kolekcji Schedline sprawia, że każdy, kto chce urządzić, wyremontować czy też wywrócić do góry nogami łazienkę, bez problemu może to zrobić. Liczy się tylko fantazja i oczywiście możliwości techniczne – są bowiem ograniczenia, których nie przeskoczymy. W mikro-łazience nie zainstalujemy ogromnej wanny, a w sytuacji gdy mamy bardzo cienki strop, nie uda się stworzyć odpowiedniego wybrania w posadzce, aby zainstalować w niej odpływ liniowy Schedline Thin Line i Slight Line czy też odpowiedni brodzik podpłytkowy.

      TRZY OBLICZA ŁAZIENKI SCHEDLINE

Zebraliśmy dla Was trzy wizje łazienki 2019 roku. Pierwsza z nich to łazienka z tradycyjnym brodzikiem, wyposażonym dodatkowo w tradycyjną kabinę prysznicową albo kabinę typu walk-in. Druga opcja to łazienka bez widocznego brodzika, który został sprytnie ukryty w podłodze. Trzecia łazienka to bardziej salon kąpielowy ze strefą relaksu – wygodną wanną Schedpol Vella, Fair albo Milos.  

  1. Łazienka z tradycyjnym brodzikiem

Idealne rozwiązanie dla tradycjonalistów oraz osób, które nie wyobrażają sobie łazienki bez brodzika oraz kabiny prysznicowej. Ogrom dostępnych na rynku rozwiązań, jak np. brodziki tradycyjne Schedline Canes, Charis czy Estima, dopasować można rozmiarem do każdej kabiny prysznicowej. Eleganckie, niskie i klasyczne – sprawdzą się w każdej łazience – zarówno w niewielkim pomieszczeniu, jak i przepastnym, ogromnym salonie kąpielowym. Zastosowana technologia Stabilsound Plus® lub Stabilsound Plus® pozwala na bezpieczne korzystanie z wszystkich brodzików. Do wyboru Klientów oddane zostały zarówno brodziki bardzo niskie, mające niecałe 2 cm głębokości, jak i modele nieco wyższe. Użyta podczas procesu produkcji technologia Stabilsound Plus® to aż 15 lat gwarancji, a zastosowane dodatkowo powierzchnie Easy to Clean® oraz Antibac® (o których więcej dowiecie się tutaj: https://www.schedpol.pl/zalety-stosowanych-technologii/) uprzyjemniają codzienne korzystanie z produktu i sprawiają, że jest on łatwy do czyszczenia oraz w pełni antybakteryjny. Warto zwrócić uwagę również na znakomitą termoizolację brodzików oraz możliwość ich bezprogowego montażu.

TRZY OBLICZA ŁAZIENKI SCHEDLINE

Zalety:

– Wszystkie elementy są widoczne i mamy do nich swobodny dostęp.

– Zdecydowanie największych wybór na rynku – mamy do dyspozycji różne kształty, wielkości czy głębokości brodzika.

– Idealne rozwiązanie jeżeli chcemy wykąpać dziecko, namoczyć pranie czy wykąpać psa.

– Możliwość dopasowania zestawu prysznicowego do każdego stylu, w jakim urządzona jest łazienka.

– Podczas kąpieli, dzięki zamykanej kabinie prysznicowej, jest nam po prostu cieplej.

Wady:

– Konieczność czyszczenia samego brodzika, jak i wszystkich elementów dodatkowych, takich jak: kabina prysznicowa czy elementy połączeniowe, które często pokrywają się kamieniem, gdy mamy w domu twardą wodę.

– Konieczność dopasowania wielkości kabiny prysznicowej do konkretnego brodzika.

– Istnieje ryzyko poślizgnięcia się, jeżeli brodzik nie został wyposażony w system SafeMase® Triple Protect, czyli w specjalne elementy antypoślizgowe do brodzików, które gwarantują 100% bezpieczeństwo podczas kąpieli.

  1. Łazienka z brodzikiem podpłytkowym lub odpływem liniowym

Świetne rozwiązanie dla osób, które cenią sobie minimalizm w najczystszej postaci. Dzięki zastosowaniu brodzika podpłytkowego Schedline Slight Line lub odpływu liniowego Schedline Thin Line bądź Slight Line, widzimy nad powierzchnią podłogi wyłącznie elegancką maskownicę odpływu. Pozostałe elementy zostały schowane pod podłogą. Który z tych dwóch produktów wybrać? Brodzik podpłytkowy to praktycznie gotowy zestaw, który bez problemu zamontować możemy pod powierzchnią podłogi i przykryć wybraną glazurą. Zastosowana w brodziku technologia Stabilsound Plus® sprawia, że jest to produkt niezwykle wytrzymały, a jednocześnie w pełni bezpieczny – zabezpiecza strefę prysznicową przed wilgocią, rozwojem pleśni oraz grzybów. Dodatkowo, dla użytkownika dostępna jest tylko rynna odpływowa wraz z maskownicą i tylko te elementy wymagają czyszczenia. Odpływ liniowy to tak samo proste i wygodne rozwiązanie, które w pełni możemy dopasować do powierzchni łazienki. Wymaga on jednak nieco więcej pracy podczas instalacji.  

TRZY OBLICZA ŁAZIENKI SCHEDLINE

Zalety:

– Nowoczesny, minimalistyczny design. Większość elementów jest niewidocznych dla użytkownika. Widzimy jedynie rynnę odpływową wraz z maskownicą, która może stać się elementem ozdobnym w łazience.

– Wysoka skuteczność w odprowadzaniu wody pomimo niezwykle cienkiej rynny odpływowej. Odpływy liniowe z kolekcji Schedline charakteryzują się jedną z najcieńszych na rynku rynien odpływowych. Dzięki temu są niezwykle eleganckie i nadadzą się do każdej minimalistycznej łazienki.

– Nie musimy czyścić całego brodzika oraz kabiny prysznicowej. Wystarczy regularnie usuwać zanieczyszczenia i włosy z odpływu liniowego.

Wady:

– W przypadku awarii (warto pamiętać, że na produkty Schedline producent – firma Schedpol udziela aż 10 lub 15 lat gwarancji) musimy skuwać płytki i instalować wszystko w podłodze od nowa. Dlatego też w momencie instalacji produktu należy zadbać nie tylko o to, aby był on najwyższej jakości, ale również warto zaangażować do pracy doświadczonego, przykładającego wagę do szczegółów, instalatora.

– Nie zawsze zainstalowanie brodzika podpłytkowego czy odpływu liniowego jest możliwe z technicznego punktu widzenia. Potrzebujemy bowiem podłogi czy stropu o odpowiedniej grubości, aby wszystkie elementy bez problemu zmieściły się w podłodze. 

– Konieczność odpowiedniego wypoziomowania podłogi w przypadku odpływu liniowego (brodzik podpłytkowy przygotowany jest już do instalacji, mając przygotowane optymalne spady).

  1. Łazienka z wanną Schedline

Łazienka wyposażona w wannę to oczywiście opcja nie dla każdego. Potrzebujemy przecież odpowiednich wymiarów pomieszczenia, aby bez problemu zainstalować w nim komfortową wannę. Załóżmy jednak, że dysponujemy przepastną łazienką i świadomie wybraliśmy, że zainstalujemy w niej wannę. Pomoże nam ona zrelaksować się po dniu ciężkiej pracy, a także urządzić salon kosmetyczny we własnym domu. Jest także doskonałym rozwiązaniem dla rodzin z dziećmi. Jeżeli dodatkowo dokupimy specjalny parawan nawannowy, będziemy mogli zarówno oddawać się długim kąpielom, jak i wziąć szybki, energetyzujący prysznic. Jest to więc rozwiązanie, które może pogodzić oczekiwania oraz potrzeby wszystkich domowników.

TRZY OBLICZA ŁAZIENKI SCHEDLINE

Zalety:
– Wanna umożliwia zarówno długie, relaksujące kąpiele, jak i szybkie prysznice, gdy zainstalujemy na niej odpowiedni parawan.

– Również i inne codzienne obowiązki za sprawą wanny stają się o wiele prostsze – namaczanie prania, pranie ręczne, a także kąpiele małych dzieci są bezpieczne i wygodne.

– Możliwość stworzenia własnej strefy SPA – długa kąpiel, zabiegi kosmetyczne czy nawet kąpiele z dodatkiem ziół czy nawet specyfików prosto z apteki.

Wady:

– Wanna przeznaczona jest do łazienek nieco większych niż przewidują to standardowy deweloperskie czy też normy obowiązujące w czasach PRL.

– Jeżeli zdecydujemy się na wannę wolnostojącą, nie będziemy mieli możliwości wziąć szybkiego prysznica.

– Korzystanie z wanny to zwykle również większe zużycie wody. Prysznic jest bardziej ekologicznym i ekonomicznym zarazem rozwiązaniem.

TRZY OBLICZA ŁAZIENKI SCHEDLINE

Mamy nadzieję, że zaprezentowane zalety oraz wady poszczególnych rozwiązań sprawią, że uda Wam się wybrać dokładnie to, czego potrzebujecie i z czego korzystanie sprawi Wam ogromną przyjemność. Oferta firmy Schedpol dostępna w ramach kolekcji Schedline powstała po to, aby spełnić oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników. Warto zapoznać się z wszystkimi modelami brodzików, wanien czy akcesoriów, aby dobrać najlepsze dla siebie rozwiązanie.