WANNA WOLNOSTOJĄCA W NOWOCZESNEJ ŁAZIENCE

0
3605
10 stycznia 2019

Wanna wolnostojąca – przemiana łazienki w salon kąpielowy

Coraz częściej w projektach łazienek przygotowywanych przez architektów wnętrz, w samym centrum pomieszczenia usadowiona jest dumnie wanna wolnostojąca. Na rynku dostępne są wanny wolnostojące, gotowe do zainstalowania. Produkt wyposażony jest w nóżki, dzięki którym możemy wannę ustawić w dowolnym miejscu łazienki. Zwykle jednak takie produkty mają wysoką cenę, dlatego też można do tematu podejść zupełnie inaczej – nowocześniej, a jednocześnie ekonomiczniej. Kupując standardową wannę prostokątną oraz nośnik możemy stworzyć wyjątkową i piękną strefę kąpielową we własnym zakresie – bez wiercenia, skuwania płytek, bez wykonywania skomplikowanych podmurówek czy stelaży. Taki sposób montażu pozwala uzyskać dostęp do wanny z każdej strony i umożliwia obudowanie jej wybranymi przez nas płytkami. Jeżeli zdecydujemy się usadowić wannę jednym z dłuższych boków bezpośrednio przy ścianie, będziemy mogli wejść do niej z trzech pozostałych stron.

WANNA WOLNOSTOJĄCA W NOWOCZESNEJ ŁAZIENCE

Wannę wolnostojącą obuduj płytkami!

Wanna wolnostojąca prostokątna zainstalowana na nośniku gwarantuje nie tylko komfort, ale również doskonały wygląd łazienki. Nadaje się ona zarówno do łazienek zaprojektowanych w tradycyjnym stylu, jak i bardzo nowoczesnych, minimalistycznych wnętrz. Jeżeli mamy do dyspozycji więcej miejsca w łazience, warto stworzyć w niej prawdziwy salon kąpielowy, w którym to wanna wolnostojąca będzie grała pierwsze skrzypce. Można oczywiście ją również zainstalować w sypialni czy na poddaszu, jeżeli mamy takie możliwości techniczne oraz oczywiście ochotę. Kąpiel w takiej wannie to niezwykle przyjemny rytuał – wanny prostokątne 1 lub 2-osobowe cechuje ergonomia, a w tej formie montażu zyskujemy dostępną przestrzeń wokół niej, więc możemy pogłębiać relaks związany m.in. z poczuciem niezwykłej swobody (brak poczucia ścisku dzięki braku ścian bezpośrednio przy wannie). Klimatyczne oświetlenie dookoła produktu może być wisienką na torcie całego projektu aranżacyjnego. Zastosowanie oświetlenia LED pozwoli wyczarować niezwykłą atmosferę w pomieszczeniu. Użyty do instalacji wybranej wanny prostokątnej nośnik stabilizacyjny z fabrycznym podcięciem na stopy/i oświetlenie LED – to nowoczesny sposób na stworzenie pięknie prezentującej się i wygodnej strefy kąpielowej, której nie powstydziłyby się nawet czasopisma wnętrzarskie z najwyższej półki. Warto wiedzieć, iż na oferowane przez polskiego producenta – firmę SCHEDPOL nośniki uzyskujemy aż 31-letnią gwarancję.

WANNA WOLNOSTOJĄCA W NOWOCZESNEJ ŁAZIENCE

Jakie są zalety?WANNA WOLNOSTOJĄCA W NOWOCZESNEJ ŁAZIENCE

Przede wszystkim łatwość instalacji samego produktu, jak i stabilność na rantach oraz na dnie. Dodatkowo nie przerywamy łazienkowej hydroizolacji – nie ma potrzeby wwiercania się w ściany czy podłogę budynku w celu „zakotwienia” wanny – nośnik posiada konstrukcję w 100% samonośną. Pozwala to na bezpieczne i solidne zainstalowanie całego zestawu w łazience. Warto zwrócić uwagę na fakt, iż nośnik stabilizujący podnosi walory związane z termoizolacją oraz wygłuszeniem zestawu, co okazuje się szczególnie przydatne, gdy mieszkamy w bloku, lub gdy łazienka usytuowana jest na piętrze domu. Dodatkowo, przyjemna kąpiel może trwać dłużej, bez konieczności uzupełniania wanny gorącą wodą. Warto zwrócić uwagę również na mniejsze obciążenie stropu w porównaniu do wanien wolnostojących z konglomeratu, które nie tylko są cięższe i bardziej toporne, ale w ich przypadku często cała masa skupia się na zaledwie kilku nóżkach podtrzymujących. W przypadku zastosowania jednej z wanien akrylowych Schedline Collection, do których należą serie Vella, Milos lub Fair oraz nośnika stabilizacyjnego Firmy SCHEDPOL, uzyskujemy o wiele mniejszą wagę całego zestawu, dzięki czemu proces logistyki i montażu jest łatwiejszy i bezpieczniejszy. Sama zabudowa jest trwała, a montaż szybki oraz bezproblemowy. Niemal każdy jest w stanie poradzić sobie z zainstalowaniem takich produktów. Dodatkowo, nośnik daje możliwość oklejenia go dowolną glazurą i również wybraną przez nas mozaiką. Pozwoli to stworzyć wannę w wymarzonych, wybranych przez nas wzorach, kolorach czy deseniach. Dzięki specjalnym podcięciom na stopy oraz na zamontowanie oświetlenia LED, możemy stworzyć strefę kąpielową, która dzięki temu stanie się przyjemna i niezwykle nowoczesna.

Wytrzymałość nośnika do wanny wolnostojącej

Wanna wolnostojąca – nowoczesny minimalizm w każdej łazience!

Ekskluzywna wanna wolnostojąca jest w zasięgu ręki oraz portfela. Wystarczy zakupić prostokątną wannę oraz nośnik stabilizacyjny, aby strefa kąpielowa była komfortowa i dokładnie taka, jak to sobie wymarzyliśmy.