JAK NAJLEPIEJ ZAMONTOWAĆ WANNĘ? ODPOWIEDŹ JEST PROSTA: NA NOŚNIKU!

0
3905
10 czerwca 2017

 

Skorzystanie z nośników, które dostępne są na rynku od niemalże 40 lat to nie tylko wygodny sposób na szybkie i sprawne zainstalowanie brodzika czy wanny, ale przede wszystkim wygoda podczas codziennych kąpieli. Tylko nośniki najwyższej klasy gwarantują 100% stabilności obu produktów. Poza tym (co niezwykle istotne dla osób, które zamierzają same zainstalować brodzik czy wannę) wykonanie zabudowy z płytek jest bajecznie proste w przypadku skorzystania z gotowego nośnika. Nie trzeba własnoręcznie budować ścianek, ani też wymagających dodatkowych umiejętności łuków w przypadku rozwiązań półokrągłych. Nie ma również konieczności wykonywania spadów, niezbędnych aby woda prawidłowo spływała podczas kąpieli. Gotowe nośniki to intuicyjne rozwiązania, które zaprojektowane zostały przez fachowców.

 

 

Idealne pionowe ścianki boczne nośników można bezpośrednio oklejać płytkami lub mozaiką.

 

 

Zastosowanie takiego rozwiązania pozwala na szybki, czysty i łatwy montaż. Jeżeli chcemy zabudowę wykończyć płytkami, przyklejamy je bezpośrednio do ścianki nośnika – wystarczy poziomnica, pianka montażowa oraz klej do płytek. Nie musimy zgłębiać tajników sztuki architektonicznej. Zmysł estetyczny i trzy wspomniane wcześniej rzeczy wystarczą, aby stworzyć wyjątkowy kącik kąpielowy. Dzięki zastosowaniu nośników Stabilsound Plus® uzyskujemy nie tylko bezpieczne podparcie dla brodzików, wanien standardowych czy półokrągłych, ale również izolację termiczną – woda, którą napuścimy do wanny dłużej pozostanie gorąca, izolację akustyczną – zminimalizujemy odgłos opadającej wody, ale również skutecznie wygłuszymy wszystkie dźwięki, np. w budynkach wielorodzinnych, hotelach czy pensjonatach. Pozwoli to zachować intymność, ale również podniesie komfort gości korzystających z pokoi czy apartamentów. Warto zwrócić uwagę również na długą, pełną gwarancję na nośniki Stabilsound Plus®, która wynosi aż 31 lat, a także możliwość łatwego demontażu zawsze wtedy, gdy będziemy chcieli dokonać jakichkolwiek zmian w aranżacji łazienki – zmiana płytek etc. Istotna jest również pełna odporność na działanie wody oraz zawilgocenie, co uniemożliwia rozwinięcie się grzybów czy pleśni. Sam materiał z którego wykonany jest produkt to materiał przyjazny środowisku. Nowoczesne produkty powinny być nie tylko wygodne i trwałe, ale również ekologiczne.

 

Pomimo uniwersalności rozwiązania jakim jest Stabilsound Plus®, często istnieje konieczność dostosowania go do istniejącego układu kanalizacyjnego. Dostosowanie to nie zmniejsza efektywności tego produktu. Dlatego też warto przemyśleć jak przebiegać będzie układ kanalizacyjny, albo też poprosić o pomoc specjalistę. Usytuowanie rury odpływowej jest w tym przypadku niezwykle istotne. Oczywiście, wysokiej jakości nośniki zawierają specjalne użebrowania, które ułatwiają przeprowadzenie takiej rury. Zazwyczaj potrzebna jest tylko delikatna zmiana w istniejących podcięciach. Wystarczy nóż kuchenny aby dostosować produkt do indywidualnych potrzeb. W nośnikach zintegrowanych z brodzikami należy przed ich zakupem zwrócić uwagę, z której strony brodzika usytuowany został odpływ i porównać to z odpływem jaki przygotowujemy w łazience. Często w danym modelu brodzika dostępny jest odpływ tylko z jednej strony (dotyczy to zazwyczaj brodzików półokrągłych). Jeżeli odpływ w brodziku występuje z innej strony, będzie konieczne przeprowadzenie rury do syfonu w użebrowaniach brodzika. Ponadto powinien być zachowany spad – nie mniej niż 1%.

 

 

 

Nośnik 1.028 dzięki możliwości regulacji długości pasuje do bardzo wielu modeli wanien prostokątnych.

 

Jak sprawić, aby nośnik był wyjątkowym rozwiązaniem, które wytrzyma długie lata w dobrej kondycji i pozwoli na ew. zmiany aranżacji w łazience?

Należy wypełnić przestrzeń pomiędzy nośnikiem a brodzikiem lub wanną pianką montażową, na której układamy cienką folię. Jakie są zalety takiego podejścia do tematu? Pozwoli nam to wymienić wannę bez demontażu samego nośnika. Wystarczy wtedy rozciąć silikon, wyciągnąć dotychczasowy produkt, który usadowiony jest na folii, montując następnie nową wannę czy brodzik. Oferta firmy Schedpol to nośniki, które pasują do wszystkich dostępnych na rynku modeli brodzików oraz wanien, niezależnie od kształtu czy rozmiaru. Warte uwagi są nośniki uniwersalne, które dostosować można do pożądanego wymiaru, składając je według konkretnych potrzeb. Zachowują przy tym maksymalną stabilność i perfekcyjne podparcie w każdej konfiguracji. Rozwiązania są na tyle uniwersalne, że pozwalają obudować zarówno wanny prostokątne o różnych szerokościach (70cm, 75cm, 80cm), jak i odmiennych długościach (od 120cm do nawet 200cm).