ŁAZIENKA W MIESZKANIU NA WYNAJEM – JAK JĄ URZĄDZIĆ?

0
2511
25 października 2019

Jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji jest w chwili obecnej zakup nieruchomości. Dlatego też coraz częściej inwestujemy w mieszkania przeznaczone na wynajem. Najpopularniejszym rozwiązaniem są kawalerki, a także kompaktowe mieszkania dwupokojowe. Zwykle inwestorzy decydują się na zakup mieszkania z rynku wtórnego, a to wymaga doprowadzenia lokalu do odpowiedniego stanu zanim będą mogli wprowadzić się do niego pierwsi najemcy. O ile salon czy sypialnię zawsze możemy przemalować albo niezbyt dużym kosztem zmienić chociażby wyposażenie, to w przypadku kuchni czy łazienki nie jest to takie proste. W szczególności łazienka wymaga wysokiej estetyki i zastosowania przemyślanych, funkcjonalnych rozwiązań, które posłużą najemcom przez długie lata. Warto zainwestować w wysokiej jakości materiały, a także w solidne elementy wyposażenia łazienki, takie jak: brodzik prysznicowy albo wanna, sedes, umywalka czy wytrzymałe baterie wannowe lub prysznicowe. Nie musimy wydawać na nie dużo pieniędzy, ważne żeby były solidne i uniwersalne. Pamiętać bowiem należy, że mieszkanie przeznaczone na wynajem projektujemy i wyposażamy nie dla siebie, ale dla innych. Postawmy na neutralne produkty, które trafią w gusta jak największej liczby potencjalnych mieszkańców.

ŁAZIENKA W MIESZKANIU NA WYNAJEM – JAK JĄ URZĄDZIĆ?

Po pierwsze – Uniwersalność

Urządzając lub remontując mieszkanie przeznaczone na wynajem powinniśmy unikać zbyt dużej ilości dodatków czy zbędnych bibelotów. Postawmy na biel, stwórzmy przyjazne tło, które najemcy sami będą mogli upiększyć w taki sposób, jaki będzie im odpowiadał. Trudno przecież sprostać oczekiwaniom oraz gustom wszystkich osób zainteresowanych wynajęciem od nas mieszkania. W łazience, jak i w całym mieszkaniu sprawdzą się proste, geometryczne formy oraz jasne kolory. Jednym z produktów, które idealnie wyglądają w każdym wnętrzu jest brodzik z serii Competia https://www.schedpol.pl/produkt/competia/. Nie sprawi on żadnych problemów zarówno podczas montażu, jak i intensywnego użytkowania przez długie lata. Na uwagę zasługują również inne modele z bogatej oferty brodzików marki Schedpol oraz Schedline Collcetion. Dzięki nim strefa kąpielowa będzie minimalistyczna, schludna, a jednocześnie najwyższej jakości. Po wyborze jednego spośród brodzików Schedpol należy dobrać odpowiednią kabinę prysznicową oraz baterie łazienkowe.

Pamiętajmy, że dostosowanie łazienki do oczekiwań i potrzeb potencjalnych najemców jest trudniejsze niż urządzenie jej dla siebie i swojej rodziny. Powinniśmy być ostrożni jeżeli chodzi o sezonowe mody, które szybko przemijają. Jeżeli urządzamy mieszkanie na wynajem powinniśmy zainwestować w takie rozwiązania, które sprawdzą się zarówno dziś, jak i za 5 lat. Warto odrzucić swoje własne upodobania oraz emocje, starając się postawić na uniwersalne rozwiązania. Nie powinniśmy pozwalać sobie na ekstrawagancję czy urządzanie pomieszczenia zgodnie z tym, co nam się podoba, a co nie. Na szczęście w ostatnich latach obowiązującym trendem jest minimalizm, który doskonale sprawdzi się w mieszkaniu na wynajem.

ŁAZIENKA W MIESZKANIU NA WYNAJEM – JAK JĄ URZĄDZIĆ?

Po drugie – Funkcjonalność

W mieszkaniu na wynajem bardzo ważna jest funkcjonalność pomieszczeń. Zwykle lokale, które przeznaczamy pod wynajem są niewielkich rozmiarów, stąd istotne jest odpowiednie zaplanowanie przestrzeni w taki sposób, aby korzystanie z niej przez najemców nie sprawiało im problemów. Poza tym należy pamiętać, że każdy sprzęt czy mebel, który zakupimy do mieszkania pod wynajem może z czasem wymagać wymiany czy naprawy. Nie ma sensu inwestować w drogie, designerskie meble czy sprzęty. Do umeblowania mieszkania idealnie nadadzą się przecież rzeczy z popularnych sieciówek. Nie warto też zagracać przestrzeni zbyt dużą ilością elementów wyposażenia. Wystarczy łóżko, regał, szafa na ubrania, stolik, kilka krzeseł i kanapa. Na podłogę warto wybrać płytki albo wysokiej jakości panele podłogowe, dzięki którym nawet najemcy, którzy nie będą w odpowiedni sposób dbać o poszczególne elementy, nie zniszczą ich zbyt szybko.

Jeżeli od samego początku wiemy, że naszą grupą docelową będą studenci i tylko studentom zamierzamy wynajmować mieszkanie, ważne będą dla nas zupełnie inne kwestie niżeli np. w sytuacji gdy na wynajem mieszkania zdecydować się mogą zarówno studenci, jak i single, pary czy rodziny z dzieckiem. Warto dokładnie zastanowić się nad grupą docelową, zasięgnąć opinii u rodziny czy znajomych, a także zrobić dokładną listę produktów, które będziemy musieli zakupić.  

ŁAZIENKA W MIESZKANIU NA WYNAJEM – JAK JĄ URZĄDZIĆ?

Po trzecie – Jakość

W mieszkaniu na wynajem bardzo istotne jest solidne wykonanie przede wszystkim kuchni oraz łazienki. Oczywiście nie podejrzewamy ludzi o złe intencje, jednak należy zdać sobie sprawę, że nie każdy dba o wynajmowane mieszkanie tak, jak o swoje. Dlatego też ważne jest, aby wszystkie elementy, które łatwo uszkodzić, zostały wykonane z dobrych materiałów. Jak już wspominaliśmy nie chodzi o kosztowne inwestycje. Zdecydowanie ważniejszy jest stosunek jakości do ceny. Wiadomo, że najtańsze na rynku produkty zwykle nie są wytrzymałe i szybko będzie trzeba je wymienić na nowe. Szukajmy promocji, popytajmy znajomych albo zasięgnijmy opinii u ekipy, która będzie przeprowadzała remont czy też odświeżała nasze mieszkanie. Zapewne będą w stanie doradzić jakie produkty warto zakupić. Świetnym jakościowo oraz wygodnym rozwiązaniem jest brodzik podpłytkowy. Pełną ofertę podpłytkowych produktów marki Schedpol znaleźć można na stronie internetowej. W przypadku samych rozwiązań instalacyjnych bardzo ważna jest niezawodność zastosowanych systemów, ich szczelność oraz łatwość w codziennym użytkowaniu, dlatego też sięgajmy po produkty z atestami, czy  systemami świadczącymi o ich bezsprzecznej jakości, takimi jak: Stabilsound Plus® i Stabilsound Plus®. Istotne jest również, aby na etapie remontu skorzystać z usług zaufanej, polecanej i solidnej firmy remontowej, która zajmie się instalacją wszystkich elementów w łazience w taki sposób, aby przez długie lata łazienka była bezobsługowa.  

ŁAZIENKA W MIESZKANIU NA WYNAJEM – JAK JĄ URZĄDZIĆ?

Po czwarte – Ekonomia

Punkt, który ściśle łączy się z poprzednim. Wiemy już, że nie warto wydawać tysięcy złotych na elementy, które mogą zostać szybko zniszczone. Co więcej – spróbujmy wykorzystać w naszym mieszkaniu na wynajem wszystko to, co już w nim się znajduje. Zamiast kupować nowe, postarajmy się odświeżyć poszczególne elementy, naprawić je, wymienić fronty kuchenne, przemalować meble. Mała zmiana to często spektakularny efekt.

W łazience niebanalny wygląd również można uzyskać niewielkim kosztem. Wystarczą białe płytki, trwała armatura, a do tego niedrogie acz solidnie wykonane elementy wyposażenia, takie jak wanna z nośnikiem  marki Schedline albo brodzik tradycyjny lub podpłytkowy Schedline.

ŁAZIENKA W MIESZKANIU NA WYNAJEM – JAK JĄ URZĄDZIĆ?

Na koniec – Home Staging

Home staging jest niczym innym jak podrasowaniem mieszkania w taki sposób, żeby robiło jak najlepsze wrażenie na potencjalnych najemcach i w ostateczności pozwoliło wynająć lokal szybko, bezproblemowo, za jak największą kwotę. Home staging może się przysłużyć zarówno sesji zdjęciowej, którą wykonamy, a która zwiększy zainteresowanie ogłoszeniem wynajmu/sprzedaży, ale również może zwiększyć wartość samej nieruchomości w oczach najemców. Chcąc przeprowadzić home staging łazienki zadbajmy przede wszystkim o to, aby była nieskazitelnie czysta. Nic bardziej nie odstrasza najemców niż smugi na lustrze czy zakurzony brodzik prysznicowy. Wprowadźmy do wnętrza trochę dodatków, takich jak: miękkie ręczniki, świeczki, flakon perfum czy dostosowany do wystroju dywanik łazienkowy. W ten sposób nie tylko ocieplimy wnętrze, ale i wywołamy w głowie potencjalnego najemcy chęć zamieszkania w tak przyjemnym mieszkaniu, w którym na pewno będzie się świetnie odpoczywało. Pamiętajmy, że nie każdy ma dar do wizualizowania sobie, jak wyglądać będzie mieszkanie po wprowadzonych przez siebie zmianach. Czasem wystarczy dyskretna pomoc z naszej strony, żeby dobrze wynająć mieszkanie.

ŁAZIENKA W MIESZKANIU NA WYNAJEM – JAK JĄ URZĄDZIĆ?