Brodziki konglomeratowe, czyli jakie? (cz.3)

0
2040
9 września 2020

Konglomerat, zwany też lanym marmurem to nowoczesne tworzywo, z którego wykonuje się estetyczne produkty wyposażenia łazienek – brodziki prysznicowe, wanny oraz umywalki. Budulec ten składa się z kruszonego marmuru, który wiąże się ze sobą za pomocą różnego rodzaju poliestrów lub żywicy poliestrowej. Powierzchnia konglomeratu jest niezwykle gładka i może przybierać zarówno formę matową, jak i błyszczącą (w zależności od stopnia oszlifowania). Zastosowana do produkcji lanego marmuru żywica pozwala na uzyskanie dobrych właściwości fizycznych.

 

Brodziki konglomeratowe, czyli jakie? (cz.3)

 

Zalety konglomeratu

Konglomerat, który bywa czasem nazywany kompozytem marmurowym, jest niezwykle trwałym, plastycznym materiałem. Nie bez znaczenia jest również fakt, że materiał ten szybko się nagrzewa, a więc podczas wchodzenia pod prysznic nie będziemy czuli nieprzyjemnego chłodu pod stopami. Poza tym konglomerat wygląda szlachetnie i ponadczasowo. Z powodzeniem można zastosować go w łazienkach urządzonych w praktycznie każdym stylu – świetnie wyglądał będzie zarówno we wnętrzu loftowym, minimalistycznym, skandynawskim, jak i urządzonym w stylu art deco. Brodzik, wanna czy umywalka wykonane z kompozytu marmurowego wymagają jednak częstych zabiegów pielęgnacyjnych. Produkty konglomeratowe należy regularnie czyścić, aby nie doprowadzić do osadzania się na nich kamienia, który to bardzo trudno jest później usunąć. Do czyszczenia konglomeratu używa się delikatnych produktów, które w swoim składzie nie zawierają chloru, kwasów czy amoniaku, mogących odbarwić lub zniszczyć powierzchnię. Nie można również używać produktów czyszczących zawierających mikrogranulki, które na pewno zarysują brodzik. Jeżeli będziemy na bieżąco dbać o konglomeratowe brodziki, wanny czy umywalki, pozostaną one piękne i będą cieszyć oko przez wiele lat.

 

Brodziki konglomeratowe, czyli jakie? (cz.3)

 

Wady konglomeratu

Konglomerat nie jest pozbawiony wad, wśród których wspomnieć należy m.in. o dość dużej wadze wykonanych z niego produktów, co może utrudniać logistykę oraz montaż w łazience. Drugim, istotnym mankamentem jest stosunkowo wysoka cena produktów wykonanych z konglomeratu. Dlatego też jeśli zależy nam na urządzeniu łazienki w sposób niebanalny, nie chcemy przy tym rezygnować z jakości, a jednocześnie marzy nam się nowoczesny design, zdecydowanie lepiej wybrać wannę akrylową czy też brodzik wykonany z akrylu bądź innowacyjnego materiału kompozytowego, jakim jest opracowany w laboratoriach badawczych firmy Schedpol Stonicryl®. Posiada on wszystkie zalety konglomeratu, a jest materiałem lżejszym od lanego marmuru. Wpływa to na koszty magazynowania, transportu oraz dostaw produktów wykonanych ze Stonicrylu®, które są nawet o 80-90% tańsze niżeli w przypadku brodzików konglomeratowych. Brodziki z materiału kompozytowego nie muszą być przewożone na paletach, gdyż nie tłuką się, nie powstają też na nich żadne odpryski.

Stonicryl® to powstały w 2020 roku materiał kompozytowy, który posiada wszystkie zalety konglomeratu i jest jednocześnie bardziej odporny na wilgoć oraz rozwój bakterii, dzięki czemu idealnie sprawdzi się w nowoczesnej, designerskiej łazience. Brodziki wykonane ze Stonicrylu® mogą mieć różne kolory, wymiary i wielkości, a ich powierzchnia może być jednolita lub też może być widoczna na niej struktura kamienia. Tym samym mają to, co klientom szczególnie podoba się w produktach konglomeratowych, a co zostało uzyskane w nowoczesnej, designerskiej formie o zoptymalizowanej wadze i zwiększonej wytrzymałości. Produkty wykonane z materiału kompozytowego dostępne są w podobnej klasie cenowej, a więc wybór jest oczywisty – brodzik wykonany ze Stonicrylu®.

 

Brodziki konglomeratowe, czyli jakie? (cz.3)

 

 

 

 

Brodziki konglomeratowe, czyli jakie? (cz.3)