Jaki brodzik prysznicowy wybrać?

0
1573
23 września 2020

W latach 90-tych XX wieku prysznic zaczął wypierać wszechobecne w polskich domach wanny, będące ciężkimi, topornymi i nieporęcznymi produktami wyprodukowanymi z emaliowanej stali. Podobnie jak i wanny, najpopularniejsze na rynku w owym czasie brodziki również były niezaawansowanymi technologicznie produktami wykonanymi ze stali, nie pozbawionymi istotnych wad. W stalowych brodzikach produkowanych jeszcze kilka lat temu brakowało na przykład zintegrowanego podparcia oraz wygłuszenia, co miało istotny wpływ na żywotność oraz komfort podczas kąpieli czy prysznica. Podobnie jak wanny, również i brodziki prysznicowe w ciągu kilkudziesięciu ostatnich lat przeszły ogromną metamorfozę. Obecnie najpopularniejsze wśród klientów są brodziki konglomeratowe, brodziki kompozytowe i brodziki akrylowe. Na rynku znaleźć można również wspomniane już brodziki stalowe, które obecnie są najmniej popularne, lecz dzięki wyrazistym zmianom technologicznym i designerskim w tej gamie zyskują coraz większą uwagę i uznanie. Polski producent wanien oraz brodzików – firma Schedpol, posiada w swojej ofercie produkty o różnych dostępnych powierzchniach wykończenia, zarówno brodziki kompozytowe, akrylowe, solid surface jak i najwyższej jakości wyroby ze szlachetnej stali emaliowanej.

Jaki brodzik prysznicowy wybrać?

Brodziki akrylowe zdobyły zdecydowanie największą część rynku oraz podbiły serca milionów zadowolonych klientów. Mają wiele istotnych zalet, wśród których wymienić należy m.in. przyjazność użytkowania – są przyjemnie ciepłe podczas korzystania z nich, a także niezwykle miłe w dotyku. Jeśli odpowiednio o nie zadbamy, przez długie lata wyglądają jak nowe. Dodatkowo brodziki akrylowe Schedpol pokryte są specjalną powłoką Easy to clean®, która ułatwia ich czyszczenie. Powierzchnia brodzików Schedpol oraz Schedline Collection to również opatentowana technologia Antibac®, która sprawia, że pleśnie, grzyby i bakterie nie mają sprzyjających warunków do rozmnażania się. Dzięki temu łazienka staje się miejscem bezpiecznym dla wszystkich domowników.

 

Jaki brodzik prysznicowy wybrać?

Poza brodzikami akrylowymi czy kompozytowymi, na rynku można znaleźć innowacyjne, autorskie rozwiązania. Materiał kompozytowy Stonicryl® opracowany został w laboratoriach badawczych firmy Schedpol i wykorzystywany jest do produkcji nowych linii brodzików. Kompozyt ten jest wyjątkowo lekki, a jednocześnie bardzo plastyczny. Dzięki zastosowanym technologiom oraz nowoczesnym komponentom udało się o około 60% zmniejszyć wagę samego brodzika, co pozwala na łatwiejszą i bardziej ekologiczną logistykę (zminimalizowane obciążenie transportu i mniejsza w procesie logistycznym emisja CO2 o około 50%!), magazynowanie, a także szybkie i sprawne zainstalowanie produktu w łazienkach. Brodziki kompozytowe Stabilsound Plus® z materiału Stonicryl® zapewniają również pełną hydroszczelność strefy prysznicowej, świetną izolację termiczną, a także skuteczne wygłuszenie samego wyrobu, pozwalając na komfortową kąpiel. Materiał jest w pełni bezpieczny dla zdrowia oraz środowiska, co potwierdzone zostało uzyskanym atestem PZH. Brodziki wykonane ze Stonicrylu® dostępne są w różnych kolorach, kształtach oraz wielkościach.

 

Przekrój technologiczny brodzików Stonicryl

 

Jak widzimy – na rynku dostępne są brodziki wykonane z różnego rodzaju materiałów. Który z nich sprawdzi się w naszej łazience najlepiej? Zdecydowanie warto zainteresować się brodzikami akrylowymi lub brodzikami wykonanymi ze Stonicrylu® – wytrzymałego, innowacyjnego materiału kompozytowego. Dzięki takim produktom każda nasza kąpiel pod prysznicem stanie się przyjemnością, a łazienka będzie nie tylko stylowa, ale także trwała i funkcjonalna.