DLACZEGO BRODZIK JEST AŻ TAK WAŻNYM PRODUKTEM W ŁAZIENCE?

0
3762
23 sierpnia 2017

Projektując łazienkę musimy wziąć pod uwagę niezaprzeczalny fakt, że najważniejszym, ale i sprawiającym najwięcej problemów (oczywiście wtedy, gdy zostanie źle dobrany) elementem wyposażenia jest brodzik. Dlaczego warto poświęcić energię i znaleźć najlepszy model brodzika?   

                                                      

W przypadku jakiekolwiek awarii wymiana brodzika jest bardzo kosztowna i pracochłonna. Najczęściej stanowi on integralną część budynku i jest na stałe połączony z podłogą. W związku z tym jego wymiana wiąże się z ingerencją w instalację odpływową, co generuje dodatkowe, niemałe koszty. Zawsze trzeba też zdemontować kabinę prysznicową, co wiąże się z dodatkowymi nakładami pracy. Równie problematyczna sytuacja występuje wtedy, gdy brodzik obudowany jest płytkami. Zmiana na inny model pociąga za sobą konieczność skuwania glazury i dokupienia kilkunastu lub kilkudziesięciu takich samych płytek. Nie zawsze jednak jest to możliwe, gdyż po kilku latach konkretny model może nie być produkowany albo też pomimo dostępności w sklepach nie uda nam się znaleźć tej samej partii, a więc narazimy się na zakup innego odcienia tych samych płytek. Istnieje remedium na ten problem w postaci nośnika Stabilsound Plus®, umożliwiającego demontaż produktu bez uszkodzenia glazury, pozwalając tym samym na szybką i sprawną wymianę brodzika.

 Nie zapominajmy też o najbardziej uciążliwej stronie każdego remontu łazienki. Wymiana brodzika sprawia, że przez kilka dni nie możemy korzystać z kąpieli. Jeżeli więc dysponujemy jedną łazienką w domu czy mieszkaniu, skutecznie pozbawiamy się możliwości umycia się. Dlatego też brodzik powinien być zakupiony z myślą o użytkowaniu go bez problemu przez długie lata. Inaczej jest w przypadku kabiny prysznicowej, której wymiana to zazwyczaj niewielki koszt i zaledwie kilka godzin pracy instalatora. W tzw. międzyczasie można również zamontować zasłonę, czy też w inny sposób ochronić podłogę łazienki przed zachlapaniem jej wodą.

 

DLACZEGO BRODZIK JEST AŻ TAK WAŻNYM PRODUKTEM W ŁAZIENCE?

 

Zakup dobrego jakościowo brodzika zwraca się z nawiązką!

 

Po pierwsze – stabilny i komfortowy termicznie oraz akustycznie brodzik jest gwarancją pełnego bezpieczeństwa oraz przyjemności podczas kąpieli. Po drugie – łazienka poza kuchnią jest najbardziej eksploatowanym pomieszczeniem w każdym domu. Brodzik powinien cieszyć użytkowników przez długie lata i być odporny zarówno na działanie wody, ale również na kontakt ze spadającymi kosmetykami czy przedmiotami codziennego użytku. Po trzecie – gwarancja producenta udzielana nawet na 15 lat daje pewność, że brodzik jest dobrej jakości, a jego zużycie nie będzie powodem denerwujących przerw w korzystaniu z łazienki.