Zrównoważony rozwój oraz szybka realizacja zamówień w Schedpol

0
264
19 października 2022
W firmie Schedpol nie tylko śledzimy pojawiające się trendy w zakresie zrównoważonego rozwoju czy ekologii, ale również staramy się wyznaczać standardy w tym temacie. Od wielu już lat dbamy o to, aby nasza działalność wywierała jak najmniejszy wpływ na środowisko naturalne.

 

Nowoczesne, proekologiczne technologie

Dzięki nowoczesnym technologiom, których używamy w procesie produkcji, zmniejszył się ciężar całkowity wyrobu gotowego – nawet o 60%. Pozwala to na oszczędność energii zużywanej przez wózki elektryczne zajmujące się transportowaniem produktów wewnątrz firmy aż o 11%. Ograniczanie zużycia energii możliwe jest również dzięki zmniejszeniu wagi produktów kompozytowych
o 54%. Dzięki temu maszyny i urządzenia wykorzystywane przez nas w procesach logistycznych zużywają o wiele mniej energii niezbędnej do przewiezienia oraz ułożenia produktów. Również
i w temacie magazynowania wprowadziliśmy zmiany in plus – korzystamy bowiem z regałów o mniejszym udźwigu, które są lżejsze, a dzięki niższej wadze samych wyrobów pozwalają przechowywać tyle samo, a nawet więcej produktów.

Największe zmiany zaszły natomiast w transporcie gotowych produktów do klientów. Dzięki wprowadzeniu do sprzedaży brodzików kompozytowych na jednej palecie mieści się o ok. 70% więcej sztuk brodzików niż wcześniej. Naszym klientom możemy dostarczać szybko i wygodnie pojedyncze sztuki w formie paczki zamiast półpalety. Oznacza to oszczędności rzędu 80%, a dodatkowo wyraźnie przyczynia się do zminimalizowania śladu węglowego związanego z przewozem towarów.

Ekologiczne podejście a szybkość dostaw

Fakt, iż produkcja naszych brodzików, wanien, odpływów liniowych czy nośników odbywa się w Polsce sprawia, że możemy realizować nawet bardzo duże zamówienia w ciągu zaledwie kilku-kilkunastu dni. Nie bez znaczenia są również wspomniane wcześniej technologie oraz proekologiczne rozwiązania. Dzięki nim możemy dostarczać naszym klientom pojedyncze brodziki czy inne produkty szybko i sprawnie w formie paczki.

Dzięki dużej dostępności produktów we własnych magazynach, a także sporym możliwościom produkcyjnym wysyłamy zamówione towary w zaledwie 5-10 dni od momentu zamówienia. Nie zmieniła tego wojna w Ukrainie. Również i trwająca dwa lata pandemia nie spowodowała u nas zawirowań w łańcuchu dostaw, co było ogromnym problemem w branży wśród firm, które zamawiają komponenty z Azji albo importują gotowe produkty z innych krajów. Dzięki lokalnej produkcji jesteśmy odporni na wszelkie zawirowania, pojawiające się problemy z dostawami czy inne nieprzewidziane historie.

Dropshipping – sposób na zadowolenie klienta

W szybkiej dostawie do klientów docelowych pomaga również usługa dropshippingu, która oznacza obsługę sprzedaży detalicznej w sposób, dzięki któremu produkty docierają do odbiorców bezpośrednio z magazynu naszej firmy, a nie od dystrybutorów czy sprzedawców. Pozwala to nie tylko skrócić czas dostawy, ale również zmaksymalizować zadowolenie klientów, którzy nie muszą czekać tygodniami na realizację zamówienia.

Schedpol – zaufanie, pewność, zrównoważony rozwój

Polska produkcja, stosowane na co dzień technologie oraz zrównoważony rozwój widocznie skracają dostawy zamówionych produktów do naszych klientów.