Zrównoważony rozwój oraz szybka realizacja zamówień w Schedpol

0
356
19 października 2022
W firmie Schedpol nie tylko śledzimy pojawiające się trendy w zakresie zrównoważonego rozwoju czy ekologii, ale również staramy się wyznaczać standardy w tym temacie. Od wielu już lat dbamy o to, aby nasza działalność wywierała jak najmniejszy wpływ na środowisko naturalne.

 

Nowoczesne, proekologiczne technologie

Dzięki nowoczesnym technologiom, których używamy w procesie produkcji, zmniejszył się ciężar całkowity wyrobu gotowego – nawet o 60%. Pozwala to na oszczędność energii zużywanej przez wózki elektryczne zajmujące się transportowaniem produktów wewnątrz firmy aż o 11%. Ograniczanie zużycia energii możliwe jest również dzięki zmniejszeniu wagi produktów kompozytowych
o 54%. Dzięki temu maszyny i urządzenia wykorzystywane przez nas w procesach logistycznych zużywają o wiele mniej energii niezbędnej do przewiezienia oraz ułożenia produktów. Również
i w temacie magazynowania wprowadziliśmy zmiany in plus – korzystamy bowiem z regałów o mniejszym udźwigu, które są lżejsze, a dzięki niższej wadze samych wyrobów pozwalają przechowywać tyle samo, a nawet więcej produktów.

Największe zmiany zaszły natomiast w transporcie gotowych produktów do klientów. Dzięki wprowadzeniu do sprzedaży brodzików kompozytowych na jednej palecie mieści się o ok. 70% więcej sztuk brodzików niż wcześniej. Naszym klientom możemy dostarczać szybko i wygodnie pojedyncze sztuki w formie paczki zamiast półpalety. Oznacza to oszczędności rzędu 80%, a dodatkowo wyraźnie przyczynia się do zminimalizowania śladu węglowego związanego z przewozem towarów.

Zrównoważony rozwój oraz szybka realizacja zamówień w Schedpol

Ekologiczne podejście a szybkość dostaw

Fakt, iż produkcja naszych brodzików, wanien, odpływów liniowych czy nośników odbywa się w Polsce sprawia, że możemy realizować nawet bardzo duże zamówienia w ciągu zaledwie kilku-kilkunastu dni. Nie bez znaczenia są również wspomniane wcześniej technologie oraz proekologiczne rozwiązania. Dzięki nim możemy dostarczać naszym klientom pojedyncze brodziki czy inne produkty szybko i sprawnie w formie paczki.

Dzięki dużej dostępności produktów we własnych magazynach, a także sporym możliwościom produkcyjnym wysyłamy zamówione towary w zaledwie 5-10 dni od momentu zamówienia. Nie zmieniła tego wojna w Ukrainie. Również i trwająca dwa lata pandemia nie spowodowała u nas zawirowań w łańcuchu dostaw, co było ogromnym problemem w branży wśród firm, które zamawiają komponenty z Azji albo importują gotowe produkty z innych krajów. Dzięki lokalnej produkcji jesteśmy odporni na wszelkie zawirowania, pojawiające się problemy z dostawami czy inne nieprzewidziane historie.

Dropshipping – sposób na zadowolenie klienta

W szybkiej dostawie do klientów docelowych pomaga również usługa dropshippingu, która oznacza obsługę sprzedaży detalicznej w sposób, dzięki któremu produkty docierają do odbiorców bezpośrednio z magazynu naszej firmy, a nie od dystrybutorów czy sprzedawców. Pozwala to nie tylko skrócić czas dostawy, ale również zmaksymalizować zadowolenie klientów, którzy nie muszą czekać tygodniami na realizację zamówienia.

Zrównoważony rozwój oraz szybka realizacja zamówień w Schedpol

Schedpol – zaufanie, pewność, zrównoważony rozwój

Polska produkcja, stosowane na co dzień technologie oraz zrównoważony rozwój widocznie skracają dostawy zamówionych produktów do naszych klientów.