Swoboda w projektowaniu łazienki z marką Schedpol

0
410
18 listopada 2022

Rosnąca świadomość konsumencka coraz częściej dotyka branży wyposażenia wnętrz. Widać to w podejściu klientów, którzy, będąc coraz bardziej zainteresowani tematyką designu i aranżacji, chętniej poszukują rozwiązań oryginalnych, odbiegających od standardu. Dostosowanie przestrzeni do osobistych potrzeb użytkownika stało się obecnie dominującym podejściem w sferze projektowania, i niejako wymusiło na producentach stworzenie oferty w pełni personalizowanej. Dlatego firma Schedpol, jako wiodący polski producent brodzików, wanien i systemów odpływu wody, oferuje swoim klientom biznesowym możliwość stworzenia produktów od podstaw, na indywidualne zamówienie inwestora. To nie tylko zdecydowane odejście od dominującego standardu, ale i szerokie możliwości projektowe dla architektów.

Spersonalizowana oferta dla biznesu

Ponad 40 lat działalności dało firmie Schedpol bogate doświadczenie rynkowe. Od początku istnienia, producent współpracował i współpracuje nadal z wieloma firmami z branży łazienkowej, a także z producentami i importerami wyrobów sanitarnych. Tak szerokie doświadczenie biznesowe pozwoliło firmie zgłębić współczesne zapotrzebowanie klientów w zakresie wyposażenia łazienek, i dziś Schedpol, jako wyspecjalizowany producent, dostarcza nie tylko brodziki, wanny, umywalki czy odpływy liniowe sygnowane własnymi markami Schedpol lub Schedline, ale i tworzy produkty personalizowane, pod markami swoich klientów. Taka spersonalizowana produkcja, w postaci stworzenia od podstaw dedykowanej linii produktowej, możliwa jest dzięki zamknięciu po stronie Schedpol wszystkich procesów składających się na powstanie nowego produktu – od projektu, przez formy i uzbrojenia technologiczne, aż po wytwarzanie zgodnie z ustaloną specyfikacją. Oprócz stałych kontraktów z klientami, firma realizuje również zlecenia i projekty jednorazowe np. do  inwestycji deweloperskich, domów modułowych, czy nawet jachtów, a także dla hoteli, pensjonatów oraz instytucji publicznych.

Całkowita swoboda w projektowaniu łazienek

Niemal całkowita swoboda w projektowaniu sprzętów stwarza ogromne możliwości aranżacyjne dla architekta. Na specyficzne potrzeby klienta, Schedpol jest w stanie wykonać produkt
w każdej formie, w dowolnym kolorze i strukturze wykończenia. Możliwości jest wiele – może to być na przykład system prysznicowy złożony z brodzika i ścianki prysznicowej wraz
z dopasowaną kolorystycznie umywalką. Zamawiający ma wpływ nie tylko na finalny wygląd wyrobu, czyli jego kolor, kształt, wymiary oraz strukturę wykończenia, ale również na technologię wykonania, rodzaj wypełnienia czy różnego rodzaju cechy użytkowe. Tworzenie nowego produktu odbywa się w pełnej współpracy architekta z zespołem projektowym Schedpol, dzięki czemu gotowy projekt nie tylko wizualnie odpowiada zapotrzebowaniu klienta, ale i spełnia najwyższe normy jakościowe oraz technologiczne.

Projektowanie w zgodzie z naturą

Zrównoważone podejście do produkcji jest dziś jednym z wyróżników rynkowych, na który konsumenci zwracają szczególną uwagę. W Schedpol od lat prowadzona jest polityka odpowiedzialnego rozwoju, w ramach której firma zmniejszyła ilość odpadów z tworzyw sztucznych aż o 39 procent. Ponadto, jako innowacyjny system wzmocnienia i izolacji dla brodzików i wanien, Schedpol stosuje pianki poliuretanowe, które nie oddziałują na warstwę ozonową. Wykorzystywane zaś żywice emitują mniejszą o ponad 28 procent ilość styrenu w trakcie produkcji oraz po jej zakończeniu niż większość żywic wykorzystywanych na rynku. Dzięki optymalizacji technologii, firma zmniejszyła ogólną ilość wykorzystywanej w przedsiębiorstwie energii niemal o 15 procent, a wody o ponad 43 procent, udowadniając, że nawet w branży budowlanej ekologia nie musi być uciążliwością, a kolejną innowacją, która zyska uznanie świadomych konsumentów.

 

Więcej informacji znajdziesz na stronie: www.schedpol.pl